Phishing veya Oltalama Simülasyon

Phishing saldırılarında saldırgan her zaman bir adım öndedir . Bunun da nedeni sürekli yeni saldırı yöntemlerinin deneniyor olması , saldırılarda kullanılan içeriklerin sürekli hedef kullanıcılar için daha cazip ve ilgi çekici hale getiriliyor olması ve özetle insan psikolojisi ve alışkanlıkları üzerine denemeler yapılması . Zaten bu nedenledir ki Phishing Saldırıları “Sosyal Mühendislik Saldırıları” başlığı altında incelenmektedir .

Phishing saldırıları ile etkin bir mücadele için öncelikle  Saldırgan gibi düşünerek kurum çalışanlarının zayıf yönlerini tespit etmek gerekir . Bunun için PhishGuard Simulasyon özelliğini kullanarak çalışanlarınıza bir Phishing Testi yapmak ve çalışanlarınızın alışkanlıklarını , neye nasıl tepki verdiklerini öğrenmek ilk adım olacaktır . Bu bilgiler edinildikten sonra ne ile mücadele ettiğinizi ve çalışanlarınızı neye karşı eğitmeniz gerektiğini biliyor olacaksınız ki bu Phishing Saldırıları ile mücadelede işinizi çok daha kolaylaştırılacaktır .

Esnek altyapısı ve zengin ve içeriğiyle PhishGuard Simülasyon modülü aşağıdaki özellikleri sunmaktadır :

Hazır Şablonlar

Veri Girişi , Dosya Eklentili ve diğer kategorilerde toplamda 40’ın üzerinde Mesaj (posta veya sms ) ve Açılış sayfasından (aşamalı ve birden fazla olabilir ) oluşan hazır şablonlar.

Türkçe ve Yerel İçerik

Türkçe Şablonlar , Türkiye’de gerçekleştirilen Phishing Saldırılarını Simüle eden Şablonlar

Esnek Şablonlar

Kısmen veya tamamen değiştirilebilir,sıfırdan oluşturulabilir , yüksek öncelikle veya “double barrel” yöntemiyle gönderilebilir şablonlar.

Rastgele ve Zamanla Özelliği

Tüm kullanıcılara aynı anda aynı içeriğin gönderilmemesi için farklı kullanıcılar için farklı Zaman programlarının oluşturulması ve Rastgele içeriklerin atanması.

Her ölçekteki kurum için uygun PhishGuard Simülasyon modülünü kullanarak 10 dakika içinde ilk Phishing Testinizi gerçekleştirebilir ve Phishing Saldırılarına karşı önlem planınızın ilk adımını atabilirsiniz .