Oltalama Test ve Eğitimleri

Phishing veya Oltalama saldırılarını önlemenin en etkin yolu çalışanlarınızın farkındalığını artırmaktır . Klasik sınıf eğitimi , e-posta yoluyla bilgilendirme ve benzer yöntemler etkili olamamakla birlikte sonuçları da ölçülememektedir . Bireylerin davranışlarını değiştiremeyen bir Farkındalık çalışmasının etkin olduğu söylenemez. Aynı zamanda , teoride ne kadar etkili görünürse görünsün sonuçları ölçülemeyen bir çalışmanın başarısından söz etmek de zor.

PhishGuard olarak Farkındalık Artırma Çalışmalarının hedefinin bireyleri bilgilendirmek değil uygulamalı olarak ve ölçülebilir şekilde eğitmek olması gerektiği görüşündeyiz .Ve bu hedefe ulaşmak için 3 temel prensibin benimsenmesi ve uygulanması gerekir :

Simulasyon

Bir saldırıyı anlamanın en iyi yolu Saldırgan gibi düşünebilmektir . Saldırgan gibi düşünün ve çalışanlarınıza karşı bir Phishing Saldırı Simülasyonu gerçekleştirin . Çalışanlarınızın davranışlarını takip edin ve hangi tip saldırıya nasıl tepki verdiklerini gözlemleyin .
Daha Fazla Bilgi için tıklayın…

Eğitim

Eğitimde verimi artırmanın en önemli  yolu Uygulamalı ve Kullanıcıya Özel Eğitim Vermektir .  Phishing Testleri karşısında verdikleri reaksiyonlara göre çalışanlarınıza kişiye  özel Eğitim atayın . Eğitiminiz teoride kalmasın , çalışanlarınızı da eğitim sürecinin bir parçası haline getirmek için Quiz,Oyun gibi farklı eğitim yöntemlerini kullanın .
Daha Fazla Bilgi için tıklayın…

Raporlama

Sonucunu ölçümleyemediğiniz bir çalışmanın başarısından emin olamazsınız . Simulasyon ve Eğitim çalışmalarınızın sonuçlarını ölçümleyin . Çalışanlarınızın Farkındalık Düzeyindeki değişimi gözlemleyin , Zayıf yönlerini takip edin ve bir sonraki adımınızı planlayın .
Daha Fazla Bilgi için tıklayın…

Simulasyon , Eğitim , Ölçümleme bileşenleriyle etkin bir Farkındalık çalışması için gereken tüm bileşenleri bir arada sunan PhishGuard Phishing Saldırılarına karşı mücadelede en önemli iş ortağınızdır . Üstelik PhishGuard’ı kullanmak için herhangi bir ön çalışma ,kurulum yapmanız gerekmez . Bulut tabanlı mimarisi ile istediğiniz an kullanmaya hazır olan PhishGuard düşük maliyeti ve esnek lisanslama yapısıyla da her büyüklükteki işletme için uygun bir çözüm sunmaktadır .